Symulator

Symulator ProTee Golf to wynik wieloletniej pracy inżynierów ProTee United B.V., oferujący możliwości, które w przypadku innych systemów kosztują kilka razy więcej. Zastosowanie szybkich czujników optycznych pozwala na śledzenie trajektorii główki kija golfowego oraz piłki dając niespotykanie realistyczne odzwierciedlenie trajektorii lotu piłki. Funkcje obejmują:

 

 

sensormat detail
Sensor główny

Sensor główny wykrywa i mierzy prędkość, trajektorię, kąt położenia główki kija, tzw. Sweetspot, przyspieszenie główki kija, prędkość i trajektorię piłki a następnie oblicza kąt pod jakim piłka zostaje uderzona oraz jej prędkość obrotową. Sensor pokryty jest syntetyczną trawą, z której uderza się piłkę.

 

 

 

 

 

 

Sensor puttowania oraz kamery

Optyczny sensor puttowania daje wysoki poziom realizmu. Sensor wykrywa najmniejszy szczegół ruchu piłki. Dwie kamery śledzą lot piłki zapewniając jeszcze dokładniejszy pomiar trajektorii jej lotu.

putting and camera

 

Wysokiej jakości grafika

 

Wysokiej rozdzielczości i wydajności grafika pozwala użytkownikowi poruszać się po wirtualnym polu golfowym w czasie rzeczywistym. Wiele konkurencyjnych systemów pozwala jedynie na projekcję tylko widoku statycznego. W przypadku ProTee grafika sprawia wrażenie filmu, z możliwością poruszania się po polu w dowolnym kierunku. Całe pole jak i poszczególne dołki można w każdej chwili obejrzeć z lotu ptaka. Użytkownik może również uzyskać podgląd z kamery „umieszczonej“ na piłce i śledzić widok z lecącej piłki.

 

features image1
features image2

 

Realistyczna trajektoria lotu piłki i mechanika poruszania się piłki

Dokładność pomiaru i kalkulacji trajektorii lotu piłki jest na tyle zaawansowana, że gracz z powodzeniem może wykorzystywać swoje umiejętności przy uderzeniach typu fade czy draw. Z drugiej strony system z łatwością odczyta gdy gracz uderzy piłkę powodując slice, hook, push lub pull. Kalkulacja trajektorii piłki oparta jest na sprawdzonych algorytmach matematycznych, które biorą pod wzgląd wszystkie parametry pomiaru pozycji główki kija w momencie kontaktu z piłką wraz z początkowymi kątami wznoszenia się, prędkością, przyspieszeniem i rotacją piłki.

 

Zaprojektuj swoje własne pola golfowe

Ta unikalna funkcja pozwala na integrację własnych zaprojektowanych pól golfowych za pomocą naszego intuicyjnego edytora pola. Narzędzie kształtowania powierzchni, generowania drzew, dołków oraz innych obiektów, jest w pełni zintegrowane. Poziom szczegółowości i realizmu jest ograniczona tylko przez wyobraźnię artystyczną możliwości, i czas użytkownika.

 

design 1
design 2

 

Leć wraz z piłką

Z wykorzystaniem tej opcji, po uderzeniu piłki kamera będzie podróżować po trajektorii lotu piłki, pokazując widoki do pozycji, w której piłka zatrzyma się na ziemi. W przeciwieństwie do innym symulatorów, gdzie gracz musi poczekać, aż nowy widok zostanie wygenerowany przez komputer, nasz system pozwala na obserwację otoczenia w czasie rzeczywistym.

 

Widok z piłki na ekranie generowany jest już w momencie uderzenia

Gdy uderzysz piłkę w stronę ekranu projekcyjnego, ekran zabsorbuje energię piłki, która następnie spadnie na podłogę. Jej wizerunek będzie jednak dalej wizualizowany od punktu uderzenia w ekran projekcyjny do momentu jej zatrzymania. To właśnie ta zdolność oprogramowania, wraz z polem widzenia i perspektywą daje graczowi wrażenie jakby znajdował się na prawdziwym polu golfowym. Możesz adresować piłkę w dowolnym kierunku obracając pole widzenia na ekranie.